Program profilaktyki raka piersi

logo

ul. Pradnicka 50 A, 31-202 Kraków

GODZINY OTWARCIA: pon. - czw. od 800 do 2000, pt. 700 do 1900

telefon (12) 632- 70-27 telefon 503-405-366

koperta rej@maszachaba.com.pl @eRejestracja

Program Profilaktyki Raka Piersi

Badania mammograficzne Kraków

Badania mammograficzne: wykonywane są bezpłatnie w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W ramach tego programu Panie mają możliwość wykonania badania mammograficznego w naszej pracowni w systemie mobilnym.

Mobilna pracownia mammograficzna Centrum Medycznego Maszachaba jako realizator programu NFZ posiada wszelkie niezbędne pozwolenia i atesty oraz podlega okresowym kontrolom (WSSE, NFZ).

Mammografia to radiologiczna metoda badania piersi. To seria 4 zdjęć rentgenowskich. Badania wykonuje się specjalnym aparatem wytwarzającym promieniowanie rentgenowskie. Uzyskane zdjęcia, tzw. mammogramy, pozwalają uwidocznić prawidłowe struktury piersi i ewentualne zmiany w ich obrębie. Mammografia jest jednym z najlepszych sposobów wykrywania raka piersi - czułość tej metody w tym schorzeniu jest oceniana na 80-95%. Jest to jedyna uznana metoda badań przesiewowych w tej dziedzinie.

 Program badań jest skierowany do kobiet:

 • w wieku 50-69 lat

 • ubezpieczonych

 • które nie wykonywały badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy

 • u których w najbliższej rodzinie (matka, siostra, córka) zdiagnozowano raka piersi – mogą wykonywać badanie co 12 miesięcy

 • u których wcześniej nie rozpoznano raka piersi

 Badania mammograficzne:

 • są bezpłatne

 • nie wymagają skierowania

 • wykonywane są w mobilnej pracowni, która jest przystosowanym pojazdem do wykonywania badań mammograficznych w systemie objazdowym

 • zdjęcia wykonywane są techniką pośrednią cyfrową aparatami SIEMENS

 • pracownia mobilna posiada wszelkie niezbędne pozwolenia i atesty oraz podlega okresowym kontrolom (WSSE, NFZ)

Przebieg badania:

Przed badaniem każda pacjentka wypełnia w poczekalni ankietę zdrowotną. Następnie udaje się na badanie, które trwa zaledwie kilka minut. W trakcie badania każda pierś jest delikatnie uciśnięta. Ucisk może powodować dyskomfort,  jednak badanie nie jest bolesne, a mocno uciśnięta pierś daje gwarancję prawidłowo wykonanego badania. Analizę zdjęć mammograficznych wykonuje 2 lekarzy specjalistów radiologów. Prawidłowy wynik badania zostaje przesłany pocztą do pacjentki. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wynik wraz ze zdjęciem na płytce oraz skierowaniem do placówki etapu Pogłębionej Diagnostyki i wykazem takich placówek wysyłany jest listem poleconym i dostarczany jak najszybciej. Przypominamy wszystkim paniom o konieczności zgłaszania się ze skierowaniem do placówek etapu Diagnostyki Pogłębionej.

Zaproś mammobus do siebie! Promocja profilaktyki!

Naszą ofertę badań mammograficznych kierujemy do firm, instytucji, pracodawców i samorządów lokalnych. Zachęcamy do wspólnej organizacji akcji profilaktycznych oraz do finansowania badań mammograficznych dla kobiet nie objętych programem NFZ tj. w wieku 40 – 49 lat oraz powyżej 69 roku życia. Mammobus stanowi doskonałe uzupełnienie oferty festynów i pikników zdrowotnych itp.

 

Kontakt - Koordynator ds. programu:

Kontakt profilaktyka raka piersi i mammografia Kraków


Dominika Bąk:,

✉: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

📞: 501-620-281


Rejestracja:

📞: 12 632-70-27

📞: 503-405-366


Badania mammograficzne

Program badań mammograficznych

Badania mammograficzne - pracownia mobilna

Przebieg badania mammograficznego

Zaproś mammobus do siebie!

Kontakt Koordynator ds. mammografii i profilaktyki raka piersi


 

Badania dla kierowców

badania dla kierowcow


Badania kierowców Kraków - W naszej poradni mamy możliwość wykonania wszystkich niezbędnych badań, które są konieczne do wydania zaświadczenia (brak przeciwwskazań zdrowotnych) do prowadzenia pojazdu silnikowego. Badamy zarówno kierowców indywidualnych jak i zawodowych. Oferujemy załatwienie wszystkich formalności w czasie jednej wizyty. Dodatkowo współpracujemy z ośrodkami szkolenia kierowców w zakresie szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Poradnia zdrowia psychicznego

poradnia zdrowia psychicznego


W poradni zdrowia psychicznego dla dorosłych zajmujemy się diagnostyką i leczeniem różnego rodzaju zaburzeń psychicznych. Pacjenci ubezpieczeni na podstawie Ustawy o Świadczeniach Opieki Zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych mogą bezpłatnie korzystać ze świadczeń gwarantowanych.

Badania psychotechnicze

badania psychotechniczne
Badania psychotechniczne Kraków -  Są niezbędne w celu uzyskania zdolności do pracy lub zakwalifikowania na konkretne stanowisko. Mogą być badaniami uzupełniającymi do innych badań medycznych. Sprawdzają osobowość pacjenta a także jego umiejętność logicznego myślenia. Mają również na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Konsultacje specjalistów

 

konsultacje specjalistyczne
Konsultacje specjalistów - W naszej przychodni mają państwo możliwość skorzystać z porady wielu wyspecjalizowanych lekarzy m. in. endokrynologa, neurologa, laryngologa, okulisty, dermatologa, onkologa jak i również psychiatry.